Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

26 kwietnia b.r. w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyła się konferencja prasowa zapowiadającą i promująca IV Festiwal Biegu Rzeźnika, w której uczestniczyli sekretarz stanu w MSiT Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Wójt Gminy Cisna Renata Szczepańska oraz Wójt Gminy Solina Adam Piątkowski, a także zwycięzca XIV Biegu Rzeźnika – Piotr Huzior.

Podczas konferencji, Mirosław Bieniecki – Dyrektor Festiwalu a jednocześnie Prezes Fundacji Bieg Rzeźnika, będącej organizatorem Festiwalu – zaprezentował szczegóły biegów tegorocznej edycji Festiwalu. Oprócz klasyków w postaci Biegu Rzeźnika, Rzeźniczka czy Rzeźniczątka, w ofercie biegów znajdą się takie nowości jak Rzeźnik Sky mający rangę Mistrzostw Polski Skyrunning na dystansie ultra, Rzeźnika Ultra na nowej trasie czy też druga edycja tajemniczego Rzeźnika Enigma.

Zaproszeni goście dyskutowali również o znaczeniu Imprezy dla rozwoju regionu oraz korzyściach jakie ona niesie dla lokalnej społeczności. Ważnym tematem była również rola samorządów w kontekście organizacji tego typu imprez.

Niewątpliwie, Festiwal Biegu Rzeźnika to wielkie święto polskich biegów górskich, zarówno pod względem sportowym, ale również i społecznym – w ciągu 5 dni do Cisnej zjeżdżają zawodnicy (około 4000 osób) a wraz z nimi całe rodziny i znajomi, tworząc niesamowitą atmosferę biegowego święta w pięknych Bieszczadach.

Jak powiedział jeden z zawodników zwycięskiej drużyny ubiegłorocznej edycji, Piotr Huzior: Wygrać Bieg Rzeźnika to jest to coś! Ale nie trzeba wygrywać żeby to poczuć, bo cały festiwal i miejsce, w którym się odbywa, jest nagrodą samą w sobie. Wyzwanie życia.

IV Festiwal Biegu Rzeźnika odbędzie się w dniach 30 maja – 3 czerwca 2018 roku.

(materiał dostarczony przez Bieg Rzeźnika)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany