Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Oferta, którą proponują zakłady bukmacherskie rozwija się z dnia na dzień. Nic więc dziwnego, że coraz bardziej popularne stają się typy na sporty biegowe. Mowa tutaj zarówno o mitingach lekkoatletycznych, jak również biegach ekstremalnych. W jaki sposób najlepiej jest obstawiać sporty biegowe?

Oferta zakładów bukmacherskich

Rozwój branży zakładów bukmacherskich w naszym kraju od czasu wejścia ustawy hazardowej, to coś, co prawdopodobnie przerosło oczekiwania nawet największych optymistów. Obecnie jest już ponad 20 firm, które zgodnie z prawem otrzymały licencję od Ministerstwa Finansów i mogą przyjmować, a także udzielać zakładów wzajemnych na terenie naszego kraju. W ramach warunków przyznania licencji konieczne jest również posiadanie siedziby w Polsce, co również musi być spełnione w tym procesie.

Obecnie na rynku znajdują się zarówno polskie firmy, ale także zagraniczny kapitał, co jest dobrą wiadomością dla graczy, ponieważ rosnącą konkurencja pozytywnie wpływa zarówno na dostęp do nowych promocji, jak również wysokości kursów i liczby dostępnych zakładów.

Najwięcej propozycji dotyczących sportów biegowych znajduje się oczywiście w lekkiej atletyce. Obecnie trwają Mistrzostwa Świata, na których bukmacherzy proponują zakłady. W wielu różnych dyscyplinach. Są tam również sporty biegowe, zarówno krótsze, jak i dłuższe dystanse, a także coś, co można zaliczyć do biegów z podwyższoną skalą trudności, czyli zarówno długi dystans, jak również przeszkody na bieżni. Nie są to jednak biegi ekstremalne.

Legalni bukmacherzy z ofertą na sporty biegowe to obecnie już nic zaskakującego.

Sporty biegowe dostępne u bukmacherów:

 1. Biegi krótkodystansowe
 2. Biegi długodystansowe
 3. Biegi maratońskie

Sporty biegowe u bukmachera

Typowanie sportów biegowych nie jest najłatwiejsze dlatego też nic dziwnego, że trudniej jest znaleźć eksperta, który będzie w stanie opowiedzieć Ci o plusach i minusach danego typu. Nawet sami bukmacherzy, którzy wystawiają kursy w tych rynkach zazwyczaj posiadają mniejszą wiedzę, niż na temat innych dyscyplin, jak chociażby piłki nożnej. W typowaniu sportów biegowych możesz mieć tym samym przewagę nad bukmacherem, jeśli posiadasz odpowiednie przygotowanie merytoryczne.

Obstawianie sportów biegowych ma pewne czynniki, które należy brać pod uwagę w zależności od na przykład dystansu. Jeśli odbywa się rywalizacja na 100 metrów, to przy obstawianiu trzeba wziąć pod uwagę takie aspekty, jak chociażby, wiatr, który może mieć wpływ na ewentualne kursy dotyczące pobicia rekordu świata, Europy czy też danej imprezy. Wiatr może mieć pozytywne, jak i negatywne przełożenie. Przeszkadza w sytuacji, gdy wieje zawodnikom prosto w twarz, natomiast pomaga, gdy jest to kierunek w plecy, co znacząco pomaga bić wszelkie rekordy.

W przypadku dłuższych dystansów, jak na przykład 1500 metrów czy też 3000 metrów – większy wpływ niż wiatr może mieć na przykład padający deszcz, który może mieć przełożenie na liczbę upadków na trasie, a to zawsze zwiększa liczbę niespodzianek. Przy długich dystansach zawodnicy biegną praktycznie ramię w ramię, natomiast na krótkich mają swój wyznaczony tor, którego nie mogą zmienić.

Jeszcze inne elementy trzeba brać pod uwagę, gdy typujemy bieg maratoński. Tutaj wiatr, a także deszcz nie odgrywają aż takiego znaczenia, ponieważ rywalizacja toczy się przez kilka godzin, więc pogoda może być zmienna w zależności od momentu rywalizacji. Większe przełożenie ma za to klimat, ponieważ są zawodnicy w biegach maratońskich, którzy lepiej radzą sobie w chłodnym klimacie, a inni na przykład Hiszpanie, czy też przedstawiciele krajów afrykańskich – mają przewagę nad swoimi przeciwnikami, gdy przyjdzie im rywalizować w bardzo wysokich temperaturach.

Dlaczego obstawianie sportów biegowych może być łatwiejsze niż piłki nożnej?

Nie ma wątpliwości, że piłka nożna to najbardziej popularna dyscyplina sportu w ofercie zakładów bukmacherskich, ale też po prostu w naszym kraju. Mecze piłkarskie cieszą się największym zainteresowaniem, więc nic dziwnego, że zakłady bukmacherskie regularnie przykuwają do nich mocną uwagę i koncentrują się na odpowiednim przygotowaniu kursów. Tak wielka konkurencja pomiędzy operatorami sprawia, ze pojawia się sporo promocji, jednak aby znaleźć value bet, trzeba się naprawdę postarać. Zdecydowanie więcej pomyłek pojawia się w przypadku niszowych dyscyplin sportu, a do takich bez wątpienia należy zaliczyć sporty biegowe. Tutaj analitycy z reguły bazują na przewidywaniach, które ściągnęli z innych rynków lub od konkurencji. Liczba dostępnych zakładów również pokazuje, że nie jest to najważniejszy punkt w ofercie bukmachera.

Jeśli zatem doskonale znasz się na sportach biegowych i jest to Twoja pasja, to prawdę mówiąc możesz mieć większe szanse na powodzenie kuponu niż typerzy piłkarscy. Oczywiście, trzeba brać pod uwagę czynniki zewnętrzne, jak falstarty, eliminacje czy też kontuzje, jednak sporty biegowe mogą być naprawdę przyjemnym elementem do obstawiania dla doświadczonych typerów.

Sporty biegowe i typy na Zagranie.com

Lubisz sporty biegowe? Zajrzyj na Zagranie.com! Jest to strona, na której pojawiają się zapowiedzi dotyczące najważniejszych wydarzeń ze świata sportu. Obecnie trwają Mistrzostwa Świata w lekkiej atletyce i praktycznie każdego dnia pojawiają się zapowiedzi, a także typy, zaczynając od konkurencji rzutowych, a kończąc właśnie na sportach biegowych. Nie brakuje również najnowszych informacji na temat Biało-Czerwonych. Jeśli interesujesz się sportami biegowymi, a zakłady bukmacherskie są dla Ciebie dodatkiem, którego nie traktujesz, jako sposobu na życie, a dodatkowy element przy oglądaniu sportowych rywalizacji, to polecamy CI śledzić Zagranie.com!

Już niedługo odbędzie się wielki finał Mistrzostw Świata na 100 metrów i wszyscy zastanawiają się, czy mistrz z ostatnich Igrzysk Olimpijskich będzie w stanie obronić tytuł? Wtedy zwycięzca był sensacyjny, jednak od tego czasu zyskał uznanie bukmacherów. Zapowiedź tego wydarzenia z pewnością będzie dostępna na Zagranie.com, ponieważ znajdziesz tam wszystkie najważniejsze dyscypliny i starty podczas Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce.

Sprawdź Zagranie.com, jeśli interesujesz się sportem i zakładami bukmacherskimi, a nie pożałujesz, zaufaj!

Typy dnia na Zagranie.com:

 • Piłka nożna
 • Koszykówka
 • Tenis
 • Hokej
 • Siatkówka
 • Formuła 1
 • Lekkoatletyka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie

Zapowiedzi najważniejszych wydarzeń biegowych znajdziesz tutaj.

 

Serwis Zagranie.com współpracuje tylko z legalnymi bukmacherami, którzy posiadają licencję Ministerstwa Finansów!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany