Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Sporty ekstremalne to sporty nieco niszowe. Największą uwagę przyciągają popularne dyscypliny takie jak piłka nożna, koszykówka czy boks. Jednak miłośnicy zakładów bukmacherskich mogą zarabiać również na obstawianiu sportów ekstremalnych. Z poniższego artykułu można dowiedzieć się, jakie są najciekawsze sporty ekstremalne do obstawiania. Zapraszamy do lektury!

Jak obstawiać?

Zasadniczo nie ma różnic między obstawianiem zjazdów po ostrym zboczu a obstawianiem szachów. Przede wszystkim trzeba prześledzić doświadczenie i historię danego sportowca czy drużyny. W dosłownie każdym sporcie stawianie na kogoś, kto przegrał ostatnie pięć zawodów, nie jest dobrym pomysłem. Oczywiście istnieją tak zwane czarne konie, ale nie warto nadmiernie ryzykować.

Ponadto uwagę należy poświęcić treningom danego sportowca, a także specyfice treningów w danej dyscyplinie. Jeśli ktoś planuje głębiej związać się z obstawianiem danej dyscypliny, warto nawet rozważyć zapoznanie się z materiałami dla instruktorów. Dzięki temu będzie można rozpoznać, czy potencjalny wybraniec przypadkiem nie pędzi autostradą ku kontuzji czy przetrenowaniu.

Oprócz tego do obstawiania warto wybrać dyscyplinę niezupełnie niszową. Jeśli poza nami w danej dyscyplinie obstawia przykładowo trzech innych pasjonatów, nie ma co liczyć na wysokie zyski. Ponadto niszowość utrudnia dostęp do informacji.

BASE Jumping

Przejdźmy wreszcie do samych dyscyplin. Pierwszą z nich będzie base jumping. Dyscyplina owa bez wątpienia jest bardzo emocjonująca. Polega ona na skokach na spadochronie z urwisk czy wysokich budynków. Ryzyko jest realne, bowiem sport ten może niestety pochwalić się długą listą poległych zawodników. Przykładowym Polakiem, który nie przeżył skoku jest Bartłomiej Kankowski, były komandos Jednostki Wojskowej GROM, zatem osoba bez wątpienia obyta ze skokami i ryzykiem.

Niemniej BASE Jumping przyciąga sporą uwagę właśnie ze względu na ryzyko. Zakłady mogą dotyczyć na przykład tego, czy dana osoba przeżyje swój skok. Można także obstawiać, z jakiej wysokości (czasem ekstremalnie niskiej) dokonany będzie wyczyn.

Biegi ekstremalne

Niektóre rodzaje biegów również zaliczają się do sportów ekstremalnych. Mowa tu głównie o maratonach i ultramaratonach, czyli biegach o dystansie powyżej słynnych 42 kilometrów. Jednak nie tylko dystans decyduje o ekstremalnym charakterze zawodów. Niektóre biegi mogą mieć bardzo krótki dystans, nawet 5 kilometrów. Jednak dzięki przeszkodom czy terenowi, w jakich się odbywają, są bez wątpienia znacznie trudniejsze od biegów zwykłych. Najbardziej znanym biegiem ekstremalnym jest ultramaraton w Dolinie Śmierci. 217 kilometrów na pustyni to wyzwanie, jakie co roku przyciąga światową uwagę. W tego typu zawodach do najczęściej obstawianych obszarów należą czas, pobicie rekordów czy miejsce na podium.

Parkour

Ten sport polega na pokonywaniu różnego rodzaju przeszkód bez asysty z zewnątrz. Zawodnik ma do dyspozycji wyłącznie własne ciało. Niektóre zawody wymagają naprawdę niebezpiecznych akrobacji czy odbywają się w trudnych warunkach. Obstawiać można zwycięzcę, miejsce na podium czy punktację zawodnika.

Jesteś fanem sportów ekstremalnych? Sprawdź, jakie zakłady bukmacherskie online możesz obstawiać.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

Betfan to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę BetFan sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.betfan.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia DNIA 29 PAŹDZIERNIKA 2018 R. NR PS4.6831.3.2018

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany