Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Rosnąca konkurencja na rynku zakładów bukmacherskich sprawia, że legalni operatorzy, którzy uzyskali licencję Ministerstwa Finansów na udzielanie zakładów wzajemnych, poszukują ciekawych nisz, na których mogą się wyróżnić. Taką niszą w ostatnim czasie staje się bieganie, które coraz częściej pojawia się u bukmacherów. Co musisz wiedzieć na temat typowania konkretnych biegów?

Sporty biegowe

Zacznijmy od tego, że sporty biegowe można podzielić na kilka kategorii. Pierwszą z nich jest oczywiście odróżnienie maratonów od biegów na mityngach lekkoatletycznych. Maratony to najdłuższy możliwy dystans, który możesz obstawiać w ofercie zakładów bukmacherskich na bieganie.

Całkiem innym rodzajem sportów biegowych są mityngi lekkoatletyczne, gdzie również mamy podział biegów na sprinty, biegi średniodystansowe i długodystansowe. Sprinty to rywalizacje do 400 metrów, biegi średniodystansowe do 3000 metrów, a powyżej to już rywalizacje na długich dystansach. Dodatkowo należy wymienić również biegi sztafetowe, a także rywalizacje w biegach przez płotki.

Jak typować sporty biegowe?

Wszystkie z wyżej wymienionych kategorii mają kluczowe czynniki, które mogą zdecydować o końcowym sukcesie. Przykładowo biegi sprinterskie to z reguły większa szansa na niespodziankę. Dlaczego? Głównie ze względu na to, że na najwyższym poziomie decydują ułamki sekund, a to oznacza, że biegacze starają się do perfekcji dopracować wszystkie elementy. Jednym z nich jest, chociażby start, a jak wiadomo – w sprintach jest wiele falstartów, a tym samym rośnie szansa na wykluczenie faworyta i przy okazji niespodziankę. Bukmacherzy nie zwracają środków, jeśli obstawiony przez Ciebie zawodnik odpadnie z rywalizacji w taki sposób. Po prostu przegrałeś.

Przed obstawianiem rywalizacji na torach lekkoatletycznych musisz pamiętać, że w większości przypadków przed biegiem finałowym są jeszcze kwalifikacje, które mogą wyeliminować faworyta z gry o złoto. Wszystko zależy jednak od rangi imprezy, a także liczby zgłoszeń. Tutaj również warto wziąć pod uwagę pogodę, ale pod bardziej analitycznym aspektem. Jeśli planujesz obstawiać, że w danym biegu padnie rekord świata, a na torze jest niesprzyjający wiatr, to szanse na to są znikome, szczególnie w przypadku sprintów, gdzie decydują detale. Po deszczu tor bywa nasiąknięty wodą, co z kolei sprzyja liczbie wypadków w rywalizacji. Tym samym w przeszłości bywało wiele imprez, w których faworyci tracili równowagę i upadali, co z kolei przekładało się na brak medalu. Takie rzeczy warto brać pod uwagę, dlatego też uważam, że Superbet kod promocyjny w sportach biegowych można wykorzystać, ale trzeba odpowiednio śledzić przebieg imprezy.

Jak obstawiać maratony? Ponad 40 kilometrów biegu, to gwarancja, że emocje na torze będą trwały długo, ale też jest wiele zmiennych, które wpływają na powodzenie typu. Istotny aspekt to przede wszystkim pogoda i klimat, ponieważ w ciepłej temperaturze lepiej powinni radzić sobie zawodnicy, którzy są przyzwyczajeni do biegania w +30 stopniach. Jeśli zaś zawody odbywają się w okolicy 10 stopni, to tutaj premiowani są zawodnicy z krajów, takich jak właśnie Polska. Przy typowaniu maratonów warto sprawdzić statystyki, a także wydarzenia z poprzednich lat lub dokonać specjalnego porównania dotyczącego wyników zawodnika w konkretnym klimacie/temperaturze. Takie wypadkowe mogą pozytywnie wpłynąć na szanse ogrania zakładów bukmacherskich.

Sporty biegowe – co można typować?

 • Maratony
 • Sprinty – 100, 200, 400 metrów.
 • Bieg średniodystansowy – 1500/3000 metrów.
 • Biegi długodystansowe – powyżej 3000 metrów.
 • Biegi przez płotki
 • Biegi sztafetowe

Sporą nieprzewidywalnością obarczone są również biegi przez płotki, a także biegi sztafetowe. W pierwszym przypadku decydujący może być jeden zły krok i złe nabiegnięcie na płotek, który spowoduje upadek, a ten jest gwarancją odpadnięcia z walki o najwyższe cele. Na krótkich dystansach w biegach przez płotki taka sytuacja jest nie do odrobienia, inaczej wygląda kwestia ewentualnego upadku przy biegu z przeszkodami na 3000 metrów – tam zawodnik może wrócić do walki.

Najtrudniejszym zadaniem może być typowanie biegów sztafetowych, szczególnie na krótkich dystansach. Tutaj po pierwsze mamy do czynienia z ewentualnym falstartem, a do tego dochodzi jeszcze przekroczenie strefy zmian, linii toru, czy też złe podanie pałeczki. Jeśli obstawiać sporty biegowe, to najbardziej przewidywalnie jest z reguły w rywalizacjach średnio i długodystansowych, gdzie czynniki ewentualnej niespodzianki są ograniczone.

Podsumowując, przy typowaniu sportów biegowych musisz brać pod uwagę przede wszystkim dystans, ponieważ praktycznie każdy ma inne zależności, które wpływają na powodzenie typu. Przy sztafetach jest spora szansa na ewentualne wykluczenie związane z pomyłką na torze, biegi przez płotki to duże prawdopodobieństwo upadku, natomiast sprinty mają sporo falstartów.

Oferta zakładów bukmacherskich Superbet

W ofercie zakładów bukmacherskich Superbet są dostępne wszystkie najważniejsze dyscypliny i sporty, które gracze mogą chcieć obstawiać. Najwięcej typów jest oczywiście w piłce nożnej, a konkretnie w polskiej ekstraklasie, która swoją popularnością bije na głowę nawet ligi zagraniczne — w końcu koszula bliższa ciału!

Nie można jednak zapominać o innych sportach, takich jak tenis, czy też skoki narciarskie, szczególnie gdy Polacy odnoszą sukcesy. To z miejsca napędza zainteresowanie konkretnym wydarzeniem, a tym samym przekłada się na popularność zakładów bukmacherskich, ponieważ wiele osób chce obstawić, aby zwiększyć swoje emocje podczas oglądania.

Jednym z niszowych sportów, który w ostatnim czasie pojawia się coraz częściej w ofercie zakładów bukmacherskich, jest bieganie. Nie ma tutaj tak szerokiego wyboru, jak w przypadku innych dyscyplin, jednak trzeba przyznać, że oferta stale się poprawia i w przyszłości, a także wraz z rosnącą popularnością lub sukcesami Polaków – powinno być coraz lepiej.

Superbet to bukmacher, który obecnie zbiera bardzo pozytywne opinie wśród graczy. Nic jednak dziwnego, ponieważ firma ma wiele interesujących akcji promocyjnych, które wpływają na pozytywne percepcje wśród graczy.

Atuty Superbet:

 •  Wysokie kursy
 • Szeroka oferta
 • Bonusy powitalne
 • SuperSpin
 • SuperPrzewaga
 • SuperPoniedzialek
 • SuperDzien
 • SuperSocial

Możliwe też, że niedługo pojawią się zakłady bukmacherskie na Ninja Warrior.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

 Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany